img “Heydər Əliyev məktəbi” layihəsinin bağlanış və mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Şuşada Yaradıcılıq Mərkəzinin Heydər Əliyev Fondu tərəfindən aparılan bərpa işlərindən sonra açılışı olub
time 2023-05-12 count 752
Neftçala rayonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar möhtəşəm konsert proqramı təşkil olunub.
time 2023-05-12 count 891
Ulu Öndərin dərin məntiqli nitqi və natiqlik məharəti onu dinləyənləri məftun edirdi.
time 2023-05-12 count 641
İrandan Azərbaycana qeyri-qanuni daşımalar davam etdiyi üçün İrana diplomatik nota verildi.
time 2023-05-12 count 485
Milli ideologiyanın yaradılması Ulu Öndər Heydər Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən dövlət quruculuğu siyasətinin mühüm tərkib hissəsidir.
time 2023-05-11 count 473
Dövrünün ən nüfuzlu siyasətçiləri ilə bir sırada duran Heydər Əliyev Azərbaycanın müasir simasının, xalqımızın zəngin dəyərlərinin tanıdılması və ölkəmizin beynəlxalq münasibətlər sistemində layiqli mövqe qazanmasında müstəsna rol oynamışdır.
time 2023-05-11 count 533
Qarşımızda Qarabağın və Şərqi Zəngəzurun yenidən qurulması kimi böyük çağırış və məsələ dayanır.
time 2023-05-11 count 558
Ulu Öndər Heydər Əliyev və Gürcüstanın sabiq Prezidenti Eduard Şevarnadze ölkələrimiz arasında güclü tərəfdaşlığın və əməkdaşlığın bönövrəsini qoydular.
time 2023-05-11 count 515
Gürcüstan və Azərbaycan arasında daşımalar, enerji və bir çox digər sahələrdə qarşılıqlı əlaqə və tərəfdaşlıq enerji və daşımalar təhlükəsizliyinin vacib meyarıdır
time 2023-05-11 count 553
Razılığa gəlmək üçün ən yaxşı yol Azərbaycanla Ermənistan arasında, heç bir vasitəçi, köməkçi və ya pozucu olmadan birbaşa danışıqlardır.
time 2023-05-11 count 490
Azərbaycan xalqına həsr olunmuş fədakar ömür.
time 2023-05-10 count 463
“Bizim ənənələrimiz, mənəvi, milli, dini dəyərlərimiz ölməzdir və bundan sonra da yaşayacaqdır”